Štefan Polačik: Otázka nestojí tak, či máme radi Rostasa. Ale či máme radi slobodu slova

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal novinára Rostasa vinného za údajné hanobenie rasy atď. A to len preto, že vo svojom článku použil dobové citáty niektorých slovenských dejateľov, ktorí mali v tej dobe kritický pohľad na Židov.

Som presvedčený, že ide o hrubé zneužitie súdnej moci na potlačenie práva na slobodu slova a prejavu.

Nie je to tak dávno, čo Arpád Soltész vypúšťal na sociálnej sieti jedovaté statusy o tom, že Slováci sú čvarga a ľudí bielej pleti označil za bielu spodinu, ktorú nemôže vystáť. No za tieto výroky nielen že nebol odsúdený, on nebol ani súdený, pretože prokurátor to zmietol zo stola.

A preto sa pýtam, má Soltész väčšie právo na slobodu slova a prejavu, ako odsúdený šéfredaktor časopisu Zem a Vek? Určite nie!  Nemusíme mať radi Tibora Rostasa, ale musíme sa postaviť za naše práva, pretože teraz odsúdili jeho a nabudúce môžu odsúdiť aj vás.

My, v Slovenskom Hnutí Obrody budeme vždy bojovať proti zneužívaniu súdnej moci, polície a prokuratúry na potláčanie názorovej opozície.

Z volebného programu SHO: Odmietame zneužívanie polície na boj proti politickej a názorovej opozícii. Zložky štátu zodpovedné za bezpečnosť občanov musia byť využívané efektívne a výlučne na boj so skutočnou kriminalitou – korupciou, násilnými trestnými činmi, obchodom s drogami, majetkovou trestnou činnosťou atď.

Vždy sa postavíme za vás, za Slovákov!

————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Odsúdenie novinára za citovanie osobností je zločinom proti slobode slova a prejavu

————————-

Arpád Soltész a jeho rasistické reči, ktoré verejne prezentoval na sociálnych sietiach.

———————–

Prečítajte si tiež: Niet väčšieho otroka ako ten, ktorý si vo svojom zotročení myslí, že je slobodný

———————–

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

———————–

Prečítajte si tiež: SHO: Súdiť niekoho za to, že citoval osobnosti je nehanebné. Je to pošliapanie slobody slova

———————–

Volím Slovenské Hnutie Obrody. Volím číslo 5.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds