Švec diletantom na súde a Čaputovej: Falošné prieskumy nie sú informácie. Sú to klamstvá

Ústavný súd v stredu 18. decembra pozastavil účinnosť zákazu zverejňovať volebné prieskumy 50 dní pred voľbami. Vyhovel tak návrhu prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá predĺženie moratória zo 14 na 50 dní napadla. Plénum Ústavného súdu zároveň prijalo návrh prezidentky na ďalšie konanie. Hlava štátu žiada posúdiť ústavnosť právnej normy.

Napadnutý zákon sa vzťahuje už na najbližšie parlamentné voľby, ktoré budú 29. februára 2020. Čaputová preto v podaní navrhla pozastaviť účinnosť ustanovenia z dôvodu možného ohrozenia informačného základného práva všetkých oprávnených voličov: „Napadnuté ustanovenie neprípustným spôsobom obmedzuje právo každého slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie bez cenzúry a nespĺňa ústavou a dohovorom stanovené podmienky pre obmedzenie týchto práv,“ uvádza sa v návrhu. Informujú médiá.

K rozhodnutiu súdu sa vyjadril Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody.

Ako môže ústavný súd akceptovať návrh, ktorý sa odvoláva na slobodný prístup k informáciám? Zaplatené, to znamená falošné prieskumy verejnej mienky nie sú informácie, sú to klamstvá a slobodný prístup ku klamstvám nespadá pod ústavné právo na slobodný prístup k informáciám. A to vedia aj študenti prvého ročníka práva na priemernej univerzite.

Sú dve možnosti, ako vysvetliť dnešné rozhodnutie ústavného súdu. Buď tam pôsobia úplní diletanti, ktorí nemajú čo robiť na ústavnom súde, alebo (ne) kompetentní rozhodli na základe politickej a možno aj inej objednávky. Prikláňam sa k druhej možnosti, keďže liberáli potrebujú po 29. februári 2020 prekresliť politickú mapu v NR SR a v slovenskej vláde a 50-dňové moratórium by im ich nehanebné plány s našou vlasťou vážne prekazilo.

Tak či onak, z dnešného rozhodnutia ústavného súdu vyvstáva otázka, či Ústavný súd SR v súčasnom zložení, nie je ďalším chorým prvkom na slovenskej politickej scéne. A my sme lekári, politickí lekári.

————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Prieskumy verejnej mienky v rukách úplatných spoločností? Aj to zmeníme

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds