Písal sa 25. november 1992: Švec k výročiu prijatia ústavného zákona o zániku štátu Slovákov a Čechov

Dámy a páni. Písal sa 25. november 1992 a Federálne zhromaždenie Českej a Slovenskej federatívnej republiky schválilo ústavný zákon o zániku spoločného štátu Slovákov a Čechov.

A aj v tomto dejinnom okamihu opäť zlyhalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré sa opäť postavilo proti obnoveniu slovenskej štátnosti. Tak ako 17. júla 1992, kedy Slovenská národná rada schválila Deklaráciu SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky TU a aj 1. septembra 1992, kedy Slovenská národná rada prijala Ústavu Slovenskej republiky TU, KDH zradilo a uprednostnilo svoje egoistické politické záujmy pred záujmami Slovákov.

Pokojné, kultivované a ústavné rozdelenie spoločného štátu a obnovenie slovenskej štátnosti, v dobe kedy vo východnej časti Európy zúrili občianske vojny, je do dnešných dní príkladom pre celú Európu a svet, ako sa môžu dva národy pokojne rozísť, každý z nich budovať svoj štátny príbeh a zostaň dobrými susedmi a priateľmi. A za to patrí vtedajšej politickej reprezentácii Slovákov a Čechov veľké ĎAKUJEME.

Ak by sme dnes nemali náš obnovený štát slovenský, dopadli by sme ako Moravania, Slezania a iní, ktorí sú dnes iba zemepisným pojmom bez svojho národného a štátneho ukotvenia.

A aj preto všetci, ktorí sa zaslúžili o to, že 1. januára 1993 vznikla súčasná druhá Slovenská republika si zaslúžia našu pochvalu a úctu.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: Róbert Švec vyzýva Európsky parlament, aby prstom ukázal na ďalšie štáty, ktoré podporujú terorizmus…

—————————

Vladimír Mečiar (vľavo) a Václav Klaus (vpravo) majú najväčšie zásluhy na pokojnom a ukážkovom rozdelení spoločného štátu Slovákov a Čechov. Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds