Projekt Staráme sa. MIMORIADNA VIANOČNÁ VÝZVA: Podarujme spoločne plamene nádeje

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Nanešťastie, je to pravda a výnimkou, bohužiaľ, nie je ani pani Mária, jej manžel Tibor a nádherné vnučky Katka a Emka.

Pani Mária si toho za svojich 55 rokov zažila dosť a život sa s ňou nemaznal. Už ako dieťa čelila nezhodám v rodine, v ktorej vyrastala. Počas uplynulých mesiacov sa musela deň-noc starať nielen o svoje podlomené zdravie, ale tiež aj o zúboženého manžela Tibora, ktorého život visel na vlásku.

Popritom starkovci museli viesť boj o osud svojich dvoch vnučiek, aby ich dostali do opatery a hlavne preč od ich nezodpovednej mamy, ktorá sa poddala alkoholu. To sa, našťastie, podarilo. Ako tak plynul čas, životná úroveň rodiny sa aj vzhľadom na práceneschopnosť starých rodičov a mizerné (invalidné) „dôchodky“ (žobračenky) a ďalšie nešťastné životné situácie, začala prepadať a muselo sa siahnuť na úspory, ktoré mali Mária a Tibor poctivo našetrené. Po poplatení všetkých účtov a faktúr sa táto rodina ocitla v chudobe a starí rodičia musia šetriť už aj s liekmi, ktoré musia brať, aby dievčatám nič základné pre výchovu nechýbalo. Tu sme nastúpili my a aspoň našou trochou sa im každý mesiac snažíme zmierniť ťaživú situáciu, v ktorej sa nachádzajú.

Lenže to momentálne nestačí. Počas našej poslednej návštevy sme zistili, že starkí si kvôli situácii, v ktorej sú, nemohli zadovážiť palivo na zimu – drevo. K zúfalosti, ktorú celú jeseň zažívajú si tiež nechceli pridať hanbu a dozvedeli sme sa o tom, že majú posledné polienka len tak, medzi rečou. Skromní a vzorní starí rodičia a naše malé dievčence, ktoré za svoj krátky život už zažili mnoho zla, už nemôžu byť viac bití osudom. Aspoň nie nateraz – túto zimu, tieto Vianoce!

Preto sme sa rozhodli, že zasiahneme a opäť sa pokúsime o zázrak, tentokrát vianočný. Na to však potrebujeme aj VAŠU pomoc, a preto spúšťame túto mimoriadnu výzvu, ktorej cieľom bude zabezpečenie palivového dreva tejto rodinke z okresu Partizánske.

Pomôcť môžete dvojako: Buď samotným palivovým drevom a briketami alebo dobrovoľným príspevkom, za ktorý drevo kúpime, číslo účtu SHO: SK76 6500 0000 0000 2014 8117, do správy pre príjemcu napíšte: DAR PSS – drevo. Ďakujeme za každý jedno euro, ktoré do tejto rodiny pod vianočný stromček PRINESIE tak vytúžené PLAMENE NÁDEJE. Pevne veríme, že sa nám to SPOLOČNE podarí!

O tom, že to s takouto pomocou myslíme zodpovedne a vážne, ste sa mohli presvedčiť nedávno TU.

V prípade akýchkoľvek otázok nás pokojne kontaktujte na maile staramesa@sho.sk

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Projekt Staráme sa: Úsmev na detskej tvári sme spoločne s Mikulášom vyčarili aj v Prešove

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds