Rozhovor. Róbert Švec: SHO bude aj naďalej hrdým nositeľom odkazu: Nielen Bohu, ale aj národu

Pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami poskytol Róbert Švec ďalší rozhovor. Tentokrát pre internetový občasník PriestorNet. Rozhovor uverejňujeme v plnom znení.

Pán Švec, Slovenské Hnutie Obrody, ktorého ste predsedom, sa prvýkrát uchádza o priazeň voličov v parlamentných voľbách. S akými zámermi a ambíciami vstupujete do volebného zápasu? Nebojíte sa neúspechu?

Naše politické hnutie bolo zaregistrované na ministerstve vnútra 15. mája 2019. Sme mladé hnutie, niekoľkomesačné, ale s veľkými ambíciami. Značka Slovenské Hnutie Obrody je na slovenskej spoločenskej mape od 24. mája 2004, kedy bolo na ministerstve vnútra zaregistrované ako občianske združenie. Už 16. rok dokazujeme, že vlastenectvo môže mať a aj musí mať pozitívny obsah a aj formu. V čase, keď, dnes už štandardní politici pochodovali po slovenských námestiach v uniformách, už vtedy sme presadzovali normálnu a zodpovednú prezentáciu, hodnú 21. storočia. A čas ukázal, že sme mali pravdu. V roku 2004, kedy vzniklo naše hnutie ako občianske združenie, som verejne prezentoval myšlienku, že úspešné vlastenecké hnutie, musí mať krátkodobé, ale aj dlhodobé vízie a ciele, a krok za krokom ich napĺňať. A čas nám dal opäť za pravdu. V roku 2008 sme rozbehli ekologický projekt Nebuď sviňa a v roku 2011 sociálny projekt Staráme sa, vďaka ktorému pomáhame rodinám po celom Slovensku. Dlhé roky vydávame noviny Právo Národa, ktoré vychádzajú pravidelne každé dva mesiace. Organizujeme kultúrno-spoločenské podujatia a hrdo sa hlásime k našim velikánom a dejinám. Neúspech? Už dnes je naše hnutie úspešné. Áno, úspešné. Pretože sme dokázali to, čo iní nedokázali. Máme za sebou históriu práce pre Slovákov a Slovensko. A mimochodom. Naše politické hnutie nevzniklo premenovaním nejakej existujúcej strany, ani tak, že sme si nejaký politický subjekt kúpili. Poctivo sme sa uchádzali o dôveru ľudí na námestiach a v uliciach. Prezentovali sme im myšlienky a prácu SHO a žiadali o podpisy, ktoré, podľa zákona, boli potrebné na vznik nášho politického hnutia. A opäť úspešne. Nech voľby 29. februára dopadnú akokoľvek, aj počas predvolebnej kampane a aj po nej, sa my všetci v SHO budeme môcť pozrieť ľuďom priamo do očí. Ale rozhodnutie, koho si ľudia vyberú, aby ich zastupoval v NR SR, je len a len na nich a my ich rozhodnutie budeme akceptovať. Pre naše hnutie ale 29. februára 2020 nič nekončí, všetko iba začína.

Andrej Hlinka sa zaslúžil o slovenskú štátnosť. Ďakujeme. Zdroj fotky: Internet

Aké miesto v programe Slovenského Hnutia Obrody majú kresťanské a národné hodnoty? Prečo by mali občania – voliči dôverovať práve vám?

Žiaľ, naša vlasť sa dostala do bodu, kedy sa zdá, že voliči si môžu vybrať iba medzi dvoma extrémami: zeleným a liberálnym. Ale nie je tomu tak. Odmietame akýkoľvek extrém, odmietane nepokoj, nevraživosť, zvady, ale ponúkame pokoj, stabilitu a možnosť, aby Slováci vo svojom štáte mohli normálne žiť. Sme zodpovedné a rozumné vlastenecké hnutie, ktoré sa nikdy, zdôrazňujem nikdy, neuchýli k populistickým táraninám a balastom. Pracujeme koncepčne, s dlhodobými víziami a tie napĺňame krok za krokom. História SHO o tom jasne vypovedá.

Pokiaľ ide o kresťanské hodnoty. Naše hnutie sa neviaže na žiadne vierovyznanie ani konfesiu, ale plne si uvedomujeme, že kresťanstvo je s naším národom úzko späté a formuje naše dejiny už vyše 1 000 rokov. Veľmi veľa našich velikánov boli výrazné osobnosti nielen z pohľadu národného, ale aj z pohľadu kresťanského. Boli to významní a vplyvní katolíci, dokonca aj kňazi, ako napríklad Anton Bernolák, Andrej Hlinka alebo aj prvý slovenský prezident Jozef Tiso. Medzi velikánmi, ktorých si vážime boli aj evanjelici, ako napríklad Ľudovít Štúr a Jozef Miloslav Hurban. Spomínané osobnosti boli Slováci a obetovali sa, aby sme mohli my dnes žiť a mať náš slovenský štát. A aj toto je jeden zo stavebných kameňov nášho hnutia. V dnešnej dekadentnej dobe, musíme chrániť nielen to národné, ale aj kresťanské, pretože, a naše dejiny sú toho svedkom, národné a kresťanské idú ruka v ruke, a môžem vás ubezpečiť, že SHO je a aj naďalej bude hrdým nositeľom odkazu Bernoláka, Štúra, Hurbana, Hlinku, Tisa a ďalších. Nielen Bohu, ale aj národu.

V predvolebnej kampani sa veľa hovorí o korupcii a extrémizme, menej o ostatných témach, ale z úst politikov hádam ešte nezazneli dve slová: kultúra a mravnosť. Čo si o tom myslíte?

Ťažko budeme počúvať o kultúre a mravnosti z úst nekultúrnych štandardných politikov, ktorí svojím správaním už dávno prerazili dno politickej a aj spoločenskej slušnosti. Oni nie sú hodní, aby riadili náš štát, lebo každý deň dokazujú, že politiku chápu ako jeden veľký kšeft a biznis, a nástroj toho, ako zaopatriť svoju rodinu a kamarátov. Nechápu a nikdy nepochopia, že politika je služba národu a štátu.

My nevstupujeme do politiky, aby sme sa prispôsobovali súčasným štandardným parametrom robenia politiky, vstupujeme do politiky, aby sme z politického chrámu vyhnali farizejov, ktorí ho už vyše 20 rokov okupujú. A uisťujem vás, že tých farizejov skôr alebo neskôr vyženieme.

————————

Prečítajte si tiež: Voľby 2020. Róbert Švec pre TASR: Žiadne kompromisy so zločineckými agendami multi-kulti a LGBTI

————————

Slovenské Hnutie Obrody je známe tým, že združuje inteligentných a normálnych slovenských vlastencov.

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds