SHO: Globalizácia zlyhala. Eurobyrokrati sú čajoví a zbytoční. Budúcnosť je v silných vodcoch

Národom chýbajú zodpovední lídri, ktorí vedia prijať tvrdé, no prospešné rozhodnutia. Jasne sa to ukázalo pri vypuknutí pandémie koronavírusu. Po celom svete aktuálne umierajú tisíce ľudí. A kto je za to zodpovedný? 

Za všetkých mŕtvych, ekonomickú krízu a paniku po celom svete môže nepochopiteľné rozhodnutie predstaviteľov všetkých štátov, ktorí evakuovali ľudí z Číny do svojich krajín. Čína správne uzavrela epicentrum pandémie. Tam sa mali liečiť všetci! Tam kde to vzniklo, tam sa s tým malo bojovať.

Každý štát mohol do tej oblasti poslať epidemiologickú jednotku a pomôcť liečiť ľudí. Predišli by sme tým desaťtisícom mŕtvych a ekonomickej  kríze. Samozrejme, že by sa objavili prípady aj v inej časti sveta, keďže globalizácia je v plnom prúde a ľudia stále cestujú hore dole, no tých prípadov by bolo oveľa menej.

—————————-

Prečítajte si tiež: Koronavírus: Matovič opäť vajatá. SHO: Osady treba uzavrieť. Nikto dnu a ani von. Iba špecialisti

—————————-

A tu malo prísť ďalšie tvrdé opatrenie svetových lídrov a všetci, ktorí sa vracali z Číny, mali podstúpiť karanténu tam, kde sa aktuálne nachádzali. Tvrdé opatrenie, ale zachránilo by desaťtisíce ľudských životov. A ak nie celosvetové opatrenie, tak aspoň európske. Byrokrati z Európskeho parlamentu vedia spoločne postupovať pri ekonomických nariadeniach, aj pri snahe o povinné prerozdelenie nelegálnych migrantov, no tu zlyhali na plnej čiare.

Žiadne opatrenie na zastavenie pandémie z europarlamentu neprišlo, naopak niektorí vrcholní predstavitelia kritizovali národné štáty, ktoré sa v boji s koronavírusom rozhodli uzavrieť svoje hranice. Opäť nám dokázali akí sú zbytoční, v ich umelo vytvorených, no veľmi luxusne platených pozíciách. A čo je viac ako ľudský život? Dnes to vyzerá tak, že viac je ekonomický prospech a to je smutné. 

Dúfam, že raz sa ľudstvo poučí, pretože za súčasnú situáciu môže globalizácia sveta a nekompetentné rozhodnutia čajových svetových lídrov!

Budúcnosť sveta je v zvrchovaných a slobodných národných štátoch a v silných vodcoch, ktorí budú prospešní pre svoje národy a štáty v časoch prosperity a pokoja, ale aj v časoch nestability a kríz, aké zažívame aj v tieto dni.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————–

Prečítajte si tiež: Otvorený list predsedovi vlády. SHO: Pomôžte slovenským záhradníkom, pestovateľom, kvetinárom

————————–

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds