SHO: Matovič si zabudol zobrať lieky! Štátne peniaze chce liať do spolku revizionistov z Csemadoku

A jeho ministerka kultúry by Maticu slovenskú však najradšej zrušila.

Hovorieva sa: „S akými ľuďmi sa kamarátiš, taký si aj ty.“ V prípade Matovičových excesov sa táto myšlienka stretáva so skutočnosťou. Nielenže vládne s liberálmi z SAS, mafiánom Kollárom a bábkoherečkou Remišovou, ale dlhodobo paktuje aj so šovinistami z SMK a im podobným.

A práve na iredentistov na Slovensku má Matovič akúsi zvláštnu úchylku. Nestačilo mu, že v predvečer stého výročia podpísania Trianonskej mierovej zmluvy prijal na Bratislavskom hrade ultimátne revizionistické bludy od ním pozvaných šovinistov, ale v dnešných dňoch sa nimi znovu nechal zatlačiť do kúta. Na svetlo sveta vypustil ďalší zo svojich „excelentných štátnických“ facebookových statusov, v ktorom vyjadril poľutovanie a zhrozenie nad tým, že Csemadok, ktorého (politicky činní) predstavitelia neraz vyvíjajú antislovenskú, šovinistickú, protištátnu činnosť a ich pochybné financovanie je treba minimálne preveriť, nedostáva od slovenského štátu ani cent.

Matovič sa týmto diletantským príspevkom TU zastal spolku, ktoré vedie Gyula Bárdos, ktorý so svojou premenovanou SMK na Spolupatričnosť v predvolebnej kampani do volieb do NR SR 2020 hovoril o vyučovaní slovenčiny v maďarčine či o maďarskej samospráve (rozumej autonómii) na slovenskom juhu, kde z dvoch miliónov obyvateľov je iba približne 25% maďarskej národnosti.

Takýchto revizionistických pomätencov z SMK, ktorí odmietajú akceptovať a pochopiť, že žijú v 21. storočí a v druhej Slovenskej republike, máme z peňazí slovenských daňových poplatníkov podporovať? A apropo, o extrémnom dotovaní kultúry, školstva maďarskej menšiny na Slovensku a iných projektov Budapešťou Matovič vie? Vie aj o tom, že obyvatelia hovoriaci slovenským jazykom sú kvôli chýbajúcim školám s vyučovacím jazykom slovenským či za slovenskou kultúrou nútení cestovať desiatky kilometrov? Buď áno, a ako je jemu príznačné –  zbabelo mlčí, alebo mu o tom jeho „poradca“ Berényi (tiež z SMK) ešte nepovedal. 

Ak je na slovenskom juhu podvýživená kultúra, tak je to slovenská kultúra, ktorú valcuje tá dotovaná z Budapešti… a odtiaľ napríklad Matica slovenská nikdy nedostane peniaze, ako Csemadok cez svojich kumpánov z SMK.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Matovič rokoval so šovinistami z SMK. Aj o autonómii. SHO: Dole s ním! Je to blázon a zradca

————————-

József Berényi. Matovičov poradca pri obraze právoplatne odsúdeného vlastizradcu a vojnového zločinca Jána Eszterháziho, ktorého veľmi rád verejne velebí. Zdroj fotky: Internet

Gyula Bárdos, predseda Csemadoku a kamarát Matoviča, vešia venček na pomník najväčšieho maďarizátora Alberta Apponyiho. Zdroj fotky: Internet

O pochybnej politike Matoviča píše aj denník Pravda. Zdroj obrázku: Internet

 

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds