SHO: Niektorí poslanci NR SR podporujú iredentu na slovenskom území. Poprocký: S takými…

Slováci a všetci lojálni občania nášho nádherného Slovenska, naozaj ste presvedčení, že éra maďarského iredentizmu v slovenskej politike skončila minulými voľbami, keď sa (našťastie) do NR SR nedostala ani jedna „maďarská“ strana?

Ak áno, mýlite sa! V slovenskom parlamente totiž sedí minimálne jeden taký, ktorý si myslí,

– že o slovenskom juhu (ale aj o Slovensku ako takom) je v poriadku hovoriť ako o Felvidéku (Hornej zemi) a že slovenských občanov maďarskej národnosti nazýva hornozemskými Maďarmi (felvidéki magyarok)?

– že pre obyvateľov tohto územia druhej Slovenskej republiky sú najzávažnejším problémom dvojjazyčné tabule?

– že je v úplnom poriadku, keď sa on, ako poslanec NR SR stretáva s predstaviteľmi cudzieho štátu, bez toho, aby o tom vedela slovenská strana (tajné stretnutie so Szíjjartóom)?

– že je v poriadku, aby bola zo slovenských peňazí podporovaná činnosť takej iredentistickej organizácie, ako je Csemadok, ktorého predseda sa klania maďarizátorom, akým bol napríklad aj gróf Aponi?

– že je v poriadku, keď sa maďarská (CUDZIA) vláda prostredníctvom svojich „dotácií“ snaží zväčšovať svoj politický a hospodársky vplyv na slovenskom juhu a zrovnávať takéto „dotácie“ s pomocou Slovenska Slovákom v zahraničí?!

Áno, píšem aj o poslancovi NR SR s menom (Juraj) György Gyimesi. Ten sa pred pár dňami na ďalšej zo svojich bezvýznamných a zbytočných tlačových besied, okrem iných fantazmagórií nechal počuť, že územie dnešného Slovenska bolo v minulosti súčasťou nie rakúsko-uhorskej monarchie, ale rakúsko-MAĎARSKEJ monarchie.

Dámy a páni, v tomto vyjadrení tohto trójskeho koňa Budapešti v slovenskom parlamente nehľadajte nevinnú terminologickú nepresnosť, ale zákernú snahu dať mnohonárodnostnému UHORSKU a dnešnému slovenskému územiu, kde odjakživa žil a prevládal slovenský národ, maďarskú tvár.

Možno sa nad týmto nešťastníkom pousmievate, no buďme bdelí a pred takýmito iredentistami, ako je Juraj, ostražití. Aspoň do času, kým sa s ním a jemu podobným v súlade so slovenskými zákonmi neporátame.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

——————————

Prečítajte si tiež: Vlastizradná dohoda s USA: Róbert Švec medializoval tvrdý odkaz politikom, ktorí…

——————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds