Štefan Polačik: Ako bojovať s koronavírusom? Napríklad aj tak, že by nebol popletený Mikas

Snahu Matoviča zvládnuť boj s koronavírusom pomocou viacerých nedobrovoľných celoplošných testovaní obyvateľstva antigénovými testami, vnímam ako amaterizmus vlády Igora Matoviča a ako snahu umelo minúť milióny nepresných a netransparentne nakúpených testov.

Zatvorenie reštaurácií, rôznych prevádzok a služieb, okrem potravín, lekární… , no pritom ponechané otvorené výrobné prevádzky zahraničných automobiliek, v ktorých je naraz spolu niekoľko tisíc ľudí, je ďalším pochybením vlády, ba priam je to možné vnímať aj ako cielenú likvidáciu domácej ekonomiky a slovenských podnikateľov a živnostníkov. Nepretržité zatvorenie škôl a amatérska náhrada výučby cez internet bude mať za následok idiotizáciu veľkej časti spoločnosti, čo vnímam opäť ako plánovaný krok aktuálnej vlády.

Všetky tieto nekompetentné a nezákonné rozhodnutia vlády Igora Matoviča, majú za následok umelé predlžovanie šírenia vírusu a množstvo obetí, čo v spoločnosti vyvoláva strach a veľké napätie. A práve atmosféra strachu, ktorú vytvorila súčasná vláda, je využívaná na prezentovanie zaočkovania obyvateľstva vakcínou, za ktorej vedľajšie účinky neručia ani jej výrobcovia.

Osobne by som presadzoval v boji s vírusom iný spôsob ochrany domáceho obyvateľstva, ktorý by bol konzultovaný s odborníkmi zo všetkých názorových táborov.

V prvom rade by na Slovensku nemal zodpovednosť za zdravie a životy Slovákov nejaký popletený Mikas, ktorý si len tak udeľuje papalášske výnimky pre vyvolených, čím on sám prispieva k šíreniu vírusu (počet výnimiek presiahol číslo 8-tisíc TU). A okrem toho porušuje svojimi vyhláškami aj zákony TU. Neterorizovali by sme občanov núteným celoplošným testovaním nepresnými testami, ale zabezpečili by sme dostatok spoľahlivých testov pre všetky rizikové skupiny a pre všetkých, ktorí by prejavili záujem o takéto testovanie.

Ako najväčšie zlyhanie vidím doteraz otvorené hranice. Okamžite by sme ich na dobu nutnú zatvorili tak, že na naše územie by boli vpustení len tí, ktorí by boli bezplatne a hneď na hraniciach testovaní normálnymi testami, aby mohli pokračovať vo svojej ceste. Cudzinci, ktorí by boli pozitívne testovaní, by neboli vpustení na územie slovenského štátu. Slováci by tak mohli žiť bez výrazných obmedzení, živnostníci a podnikatelia by nekrachovali, deti by chodili do škôl. Takýto režim by sme zachovali až do doby zlepšenia situácie.

Uvedomujem si, že bojovať s koronavírusom vyžaduje množstvo na seba nadväzujúcich opatrení, ale v tomto mojom článku som sa snažil načrtnúť iba niekoľko, z môjho pohľadu dôležitých opatrení, ktoré by určite prispeli k upokojeniu situácie v našej spoločnosti. 

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Katarína Boková: Očkovacou kampaňou sa začína hon na zdravý rozum a skutočnú slobodu!

————————–

Zdroj obrázku: napalete.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds