Štefan Polačik: Ekologická daň na staršie autá? Liberálny nezmysel! Radšej podporme našich výrobcov

Tak tu máme novú „perlu“ z diele koalície liberálnych strán Progresívneho Slovenska a Spolu (PS/Spolu). Po zistení, že predvolebné preferencie klesajú, progresívni chlapci a dievčatá dali hlavy dokopy a vymysleli ekologickú daň, ktorá by sa vzťahovala na staršie, menej ekologické autá. „Odborníci“ z PS/Spolu naivne tvrdia, že tak motivujú ľudí ku kúpe novších, ekologickejších automobilov. 

Je fakt naivné si myslieť, že väčšina Slovákov jazdí na starších autách z nostalgie alebo z nezáujmu o ekológiu. Toto si môžu myslieť iba v koalícii PS/Spolu, pretože nemajú reálny obraz o živote väčšiny obyvateľstva a samozrejme ani žiadne sociálne cítenie. Jednoducho robia politiku pre horných 10 percent. 

Ja vám teda poviem prečo väčšina Slovákov jazdí na starších autách. Pretože novšie a ekologickejšie si nemôžu dovoliť kúpiť. A tento antisociálny návrh progresívcov by mal za následok iba ďalšie zadlžovanie strednej vrstvy a ďalšie exekúcie pre ľudí, ktorí by túto daň nezvládali platiť. O minimálnom až žiadnom ekologickom dopade na životné prostredie ani nehovorím.

———————–

Prečítajte si tiež: Štefan Polačik: Chceme a budeme viesť našu vlasť slovenskou cestou

———————–

My v Slovenskom Hnutí Obrody ale nebudeme iba kritizovať, to dokáže každý. Máme samozrejme lepšie riešenie, pretože na rozdiel od PS/Spolu, máme sociálne cítenie. A preto prichádzame s oveľa lepším návrhom, ktorý nielen že bude mať pozitívny vplyv na životné prostredie, ale zabezpečí aj oživenie poľnohospodárstva na Slovensku a konkurencieschopnosť našich domácich pestovateľov, chovateľov, živnostníkov a podnikateľov.

Ekologickú daň navrhujeme zaviesť na tovary a výrobky, ktoré aj napriek tomu, že si ich dokážeme vypestovať sami, dovážame zo zahraničia. Stovky až tisícky kilometrov precestujú takéto výrobky, kým sa dostanú na pulty slovenských obchodov. V krajinách pôvodu sú dotované a teda lacnejšie, takže deformujú naše podnikateľské prostredie. 

Preprava tovarov zanecháva uhlíkovú stopu a zaťažuje ekosystém. Ak by boli takéto výrobky zaťažené ekologickou daňou, naštartovalo by to domácu produkciu vo viacerých odvetviach, pretože by sa stali konkurencie schopné. Poľnohospodárske plodiny, ktoré vieme vypestovať doma by nemuseli viac dlhou a nákladnou prepravou znečisťovať životné prostredie, keďže by nebola potrebná. Slovensko by tak bolo ekologickejšie ako vyspelé štáty západnej Európy.

Samozrejme v poľnohospodárstve vieme zamestnať aj nekvalifikovaných dlhodobo nezamestnaných, čo by malo pozitívny vplyv na štátny rozpočet a v neposlednom rade aj na integráciu neprispôsobivých spoluobčanov. Zároveň by sme pri týchto výrobkoch vyriešili otázku dvojakej kvality potravín, pretože Slovensko patrí medzi štáty s najprísnejšími požiadavkami na dodržiavanie  kvality v potravinárskej výrobe. Takže náš návrh bude mať pozitívny vplyv na životné prostredie, pomôže štátnemu rozpočtu, zvýši zamestnanosť a vyrieši v určitých prípadoch dvojakú kvalitu potravín. 

Uvedomujeme si, že presadiť takéto riešenia nebude možné zo dňa na deň, ale raz sa začať musí!  Sme presvedčení, že naše riešenia majú reálne predpoklady a sú oveľa lepšou alternatívou pre Slovensko, ako naivné pokusy progresívnych liberálov. 

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————–

Prečítajte si tiež: Predstavujeme vám volebný program SHO: Alternatíva pre Slovensko

————————-

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds