Video. Róbert Švec k protestom Slovákov: Kam by sme prišli, ak by sa všetci báli!?

Nasledujúcu úvahu uverejnil Róbert Švec na sociálnej sieti v predvečer výročia 17. novembra 1989. Ale jeho myšlienky sú aktuálne aj pre dnešné a nasledujúce dni.

Kamaráti. Pred zajtrajším výročím 17. novembra… Niektorí ľudia sa nechcú zúčastňovať sviečkových manifestácií, lebo sa boja že dostanú pokutu a budú mať problémy. Dámy a páni. Kam by sme prišli, ak by sa Ľudovít Štúr vykašľala na Slovákov iba kvôli tomu, aby mu gróf Zay nedajbože nedal pokutu. Dnes by sme ako národ neboli a hovorili by sme po česky alebo maďarsky.

Naši velikáni obetovali všetok svoj majetok, voľný čas a neraz aj životy na oltár vlasti, boli prenasledovaní a väznení, a niekto tu argumentuje tým, že nám hrozia pokuty? Nech hrozia. A čo! A nech nám hrozia aj väzením! A čo! Dostať pokutu, akokoľvek vysokú, je nič oproti tomu, čo museli napríklad štúrovci obetovať a prežiť v boji za naše národné práva a slobodu.

Kto sa bojí, nech sedí doma za pecou, ale potom nech nevyplakáva. Na Facebooku.

————————-

Prečítajte si tiež: Katarína Boková odkazuje riaditeľke a aj učiteľkám: Ruky preč od môjho syna!

————————-

 

————————-

Prečítajte si tiež: POZVÁNKA! Sviečková manifestácia v Bánovciach nad Bebravou: Tu je doba činov!

————————-

Počas slávnostného položenia základného kameňa pamätníka Ľudovíta Štúra v Štúrove (rok 2015) sa Róbert Švec postavil na odpor mestským a aj štátnym policajtom, ktorí si neplnili svoje povinnosti voči provokatérom. A je tu! A dnes na nábreží Dunaja stojí už aj pamätník Ľudovíta Štúra. Zdroj fotky: SHO

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds