DOBRÁ správa letí našou otčinou: Slovenský parlament zoptimalizoval RTVS

Dámy a páni. Hovorí sa, lepšie neskoro ako nikdy. Platí to aj v prípade zrušenia RTVS a vzniku Slovenskej televízie a rozhlasu (STVR).

Môj postoj k RTVS je všeobecne známy, veľmi dôrazne až originálne som ho prezentoval aj počas prezidentskej kampane a stále som presvedčený o tom, že nová vláda mala RTVS riešiť ako prvú vec hneď po voľbách, ale… Čo bolo, to bolo, „terazky“ je dôležité, že 1. júla vznikne médium, a rozumní a zodpovední občania právom očakávajú, že to bude médium, ktoré bude mať SLOVENSKÁ nie iba v názve…

Chceme veriť, že Slovenská televízia a rozhlas bude prezentovať normálne životné hodnoty nášho štátneho spoločenstva, hodnoty našich predkov, vďaka ktorým sme ako národ prežili a formovali sa.

Chceme veriť, že nové médium bude aj vychovávať slovenské deti a mládež v duchu vlastenectva, pretože aj to je poslanie verejnoprávneho média a že bude mať aj normálne logo.

Chceme veriť, že STVR bude aj objektívnym médiom a že vládna koalícia ho nebude zneužívať na šírenie vládnej propagandy. Ak by sa tak náhodou stalo, budem medzi prvými, ktorý sa pridá ku kritikom vedenia STVR a budem presadzovať jeho optimalizáciu.

Novej mediálnej inštitúcii prajem veľa úspešných rokov a vedeniu STVR, ktoré sa ešte len sformuje, prajem veľa múdrosti, rozvahy a rozhľadu. Teraz budete mať reálnu šancu ukázať, že mediálna politika sa dá robiť aj inak, než ako nám to posledné roky predvádzajú propagandisti dekadentnej liberálnej demokracie.

A liberálnej opozícii odkazujem TOTO…

Prečo sa čertíte? Veď súčasná vládna koalícia urobila presne to isté, čo ste urobili vy, počas vlády Radičovej a Riška Sulíka. Boli ste to predsa vy, ktorí ste zlikvidovali Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas, zlúčili ste ich do jedného média s názvom Rozhlas a televízia Slovenska a to iba preto, aby ste sa zbavili vtedajšieho vedia STV a rozhlasu, ktoré vám nevyhovovalo.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————-

Prečítajte si tiež: DIŠPUTA: Má poslanec Kotlár právo si myslieť, že pandémia na Slovensku nebola?

—————————-

Zdroj: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds