FOTO: December sa niesol v našom sociálnom projekte Staráme sa v duchu slovenských tradícií

V decembri sme sviatočnými aktivitami nadviazali na november. Pretože už v novembri svätý Mikuláš začal rozdávať deťom v našom projekte svoje balíčky plné sladkostí a ovocia. Po svätom Mikulášovi navštívil rodiny aj Ježiško, vďaka ktorému sme do rodín zaniesli nielen darčeky pre deti, ale rodičom sme odovzdali aj vianočné nákupy. A to aj vďaka vám, kamaráti.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

Pozrite si, dámy a páni, fotoreportáž z nášho úspešného sociálneho projektu Staráme sa z decembra 2020:

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Ježiško navštívil už aj rodiny v okresoch Michalovce, Nitra, Trenčianske Teplice a Nové Zámky

————————

Sebastián z Trebišova počas roka poslúchal. A náš Mikuláš poslúchol nás a zaniesol mu veľký a bohatý balíček.

Náš Mikuláš sa dnes pri Hnúšti stretol s Ježiškom a spoločne s nami, a našimi skvelými podporovateľmi, urobili radosť tejto ťažko skúšanej rodine z okresu Rimavská Sobota. Tomáškovi a Martinkovi náš Mikuláš nadelil balíčky, študentovi Patrikovi poslala naša srdečná Zuzka z Tisovca, cez nášho Ježiška, stolový počítač a nezabudli sme ani na to, aby na štedrovečernom stole nechýbal medík, oblátky a iné dobroty.

Svätému Mikulášovi pomáhal aj predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec. Na fotografii je s deťmi z najjužnejšie položenej obce na Slovensku, z Patiniec.

Mikuláša sme deťom zaniesli aj do neďalekej Iže.

Radosť sme urobili aj chalanom zo Zbehov, okres Nitra.

Zo západu našej vlasti sme sa s pomocou presunuli aj na jej východ. Pomáhame aj v meste Strážske.

Andrejka, Martinka a Vikinka pri pálení prskaviek za ich ocka, ktorý ich v roku 2020 náhle opustil a dnes na nich dáva pozor z neba. Aj o tomto je náš projekt. O dodávaní nádeje, že zajtra bude lepšie.

Mikuláš a Ježiško chodili už aj okolo Lučenca. Karinke a Jankovi Mikuláš priniesol balíčky a Ježiško im podaroval telefón, ktorý do projektu venovala naša kolegyňa Iveta zo Skalice. Keďže deti celý rok poslúchali, Ježiško im pribalil aj knižky, hračky a oblečenie, ktoré nám do projektu venovali ďalší dobrí ľudia.

Ježiško chodil už aj v Michalovciach. Vďaka dobrým ľuďom z firmy DeutschMann z Trebišova, ktorá darovala sladkosti a oblečenie, či Svetlany, ktorá darovala hračky a Ivety zo Skalice a Majky z Banskej Bystrice, ktoré po našom Ježiškovi poslali knihy.

Naša Alžbetka mala v decembri 7 rôčkov, ku dobrotám, ktoré si našla vo vianočnom nákupe, dostala od nás aj bonbonieru a omaľovánku. Trebišovská Odťahová a Asistenčná Služba NON STOP – Autoservis A Pneuservis, zo srdca vám ďakujeme, v mene rodinky, za vianočný stromček, ktorý ste do projektu darovali a svoje miesto si našiel práve v Trenčianskych Tepliciach.

S vianočným nákupom sme navštívili aj rodinu v nitrianskej mestskej časti Klokočina, v ktorej vychovávajú Jasmínku, Bianku a Tobiasa.

Pomohli aj rodine v obci Svodín, v okrese Nové Zámky. Vianočný nákup obsahoval aj oblátky, trubičky, med, džem a pravdaže aj mliečne výrobky, ovocie… Ďakujeme reštaurácii Nitrawa Pub, ktorá venovala obedové menu.

Svet lásku má… Ježiško chodil aj v Trebišove. Znovu aj vďaka firme DeutschMann z Trebišova, ktorá Lucii a Sebastiánovi poslala sladkosti a oblečenie, Zuzke z Tisovca, ktorá im pod stromček cez nás venovala nový televízor a ten spomínaný stromček a hokejku, keďže Sebko hrá aj hokej, im zase podarovala Trebišovská Odťahová a Asistenčná Služba NON STOP – Autoservis A Pneuservis.

Aj v mesiaci december sa náš projekt rozrástol. Z okresu Liptovský Mikuláš doň pribudli (vpravo) Maťko, Lukáško a Vikinka. Rodinu sme navštívili dvakrát. Aj na Mikuláša, aj na Ježiška.

Ako sa zrodili Vianoce vo Veľkom Krtíši: Trebišovská Odťahová a Asistenčná Služba NON STOP – Autoservis A Pneuservis –> kolegyňa Katka z Trebišova –> kolega Alexander z Veľkého Krtíša –> talentovaný hokejista Ľudovít.

Deň pred Vianocami sme do nášho sociálneho projektu zaradili ďalšiu rodinku z okresu Malacky a tešíme sa, že im spoločne s vami budeme môcť pomôcť. Tentokrát sa rozrastáme o štyri polosiroty, ktoré presne pred rokom – na Vianoce, stratili svoju mamičku… Smutné, až človeka zabolí na srdci, čo sa im prihodilo. Ale stále je tu nádej a my ju vidíme v otcovi Miroslavovi, ktorý sa stará o 6-ročnú Paťku, 4-ročnú Laurinku a 3-ročné dvojičky Paulínku a Mirka. Naša pomoc Mirovi a jeho štyrom deťom mamičku už síce nevráti, ale aspoň sa pokúsime zmierniť nielen zlú sociálnu situáciu a tiež zmierniť dopady žiaľu za stratenou mamičkou…

Šťastné a veselé boli aj v meste Strážske. Spoločne s nami sa o ne postarala Denisa a firma DeutschMann z Trebišova. Ďakujeme!

Aj v decembri sme darovali tú najvzácnejšiu tekutinu na svete. Kolegyňa Katka Boková už po 40-krát!

Podpredseda SHO Štefan Polačik tiež motivoval ľudí, aby šli niekomu zachrániť život.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds