Pavol Poprocký na adresu Orbána: Dovtedy sa chodí s revizionizmom medzi ľudí, kým ho nezakážu!

Viktor Orbán sa opäť prerátal. Pamätáte si, ako na jeseň minulého roka pózoval s revizionistickým šálom, na ktorom bola znázornená mapka zaniknutého Uhorska? TU 

Na túto lacnú provokáciu reagovali mnohí politici, politológovia a médiá, ktoré šálovú maškarádu premiéra z Maďarska odsúdili. Ja som vtedy na to nereagoval, pretože toto nebolo po prvýkrát, čo maďarský premiér spochybnil územnú celistvosť Slovenskej republiky a ostatných štátov, ktorých územia boli kedysi súčasťou Uhorska a v kútiku duše som veril v karmu. 

Orbánova politika je raz taká. Okrem mnohého pozitívneho si, bohužiaľ, zakladá aj na „veľkomaďarskom“ vybájnenom sentimente, ktorý nielenže úmyselne spochybňuje štátnosti väčšiny susedných štátov Maďarska, ale jeho revizionistická politika prebúdza k životu aj šovinizmus, ktorý (rovnako, ako v minulosti) okrem slovných útokov neraz prerastá do tých fyzických, čo ako obyvateľ slovenského juhu môžem dosvedčiť a odprisahať. 

Takáto politika Budapešti nie je a nikdy ani nebude živnou pôdou pre dobré slovensko-maďarské vzťahy. Zbytočne rozdúchava nezmyselné (aj) protislovenské vášne. A takúto politiku my v SHO dlhodobo odmietame a nikdy s revizionizmom či šovinizmom, nech je akýkoľvek, súhlasiť nebudeme! My budúcnosť Slovákov a Maďarov vidíme v intenzívnej susedskej spolupráci, hľadaní prienikov a v prehlbovaní súčinnosti stredoeurópskych štátov založenej na konzervatívnych hodnotách a na vzájomnom rešpektovaní sa.

Na Orbánov nepriateľský exces so šálom zareagovala aj Európska futbalová únia (UEFA), ktorá zakázala používanie revizionistických symbolov na futbalových zápasoch, ktorých používanie správne vyhodnotila ako provokáciu. Tlieskam tomuto rozhodnutiu. Šport by mal ľudí spájať… 

Nuž, nie nadarmo sa po novom začne hovoriť: DOVTEDY SA CHODÍ S REVIZIONIZMOM MEDZI ĽUDÍ, KÝM HO NEZAKÁŽU! Aj naďalej verím v spravodlivú karmu a pevne verím, že príde doba, kedy aj na Slovensku budú tieto choré myšlienky nielen zakázané, ale aj trestané, za čo sa určite, či už ako občan alebo politik-štátnik, zasadím. To potom uvidíte, koľkým nepriateľom slovenskej štátnosti zmrzne úsmev na tvári…

Na Orbánovu politiku sme upozorňovali aj v nedávnej minulosti TU.  

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa. FOTO. Pavol Poprocký: Podpora ľudí tradícií musí byť ešte intenzívnejšia

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds