Projekt Nebuď sviňa. FOTO. Pavol Poprocký: Podpora ľudí tradícií musí byť ešte intenzívnejšia

Gemer-Malohont nie je len mojím milovaným domovom, kde žijem a pôsobím, či geografický názov pre časť našej vlasti od Tácht, cez Tisovec a Dobšinú, až po oblasť Slovenského krasu a sútok Rimavy a Slanej pri Lenartovciach.

Gemer je kultúra, tradícia, folklór, nárečia, remeselníctvo, rodisko mnohých našich národných dejateľov, história či prenádherná príroda. Gemer tvoríme aj my, Gemerčania. Ľudia veľmi šikovní a pracovití, žičliví a dobrosrdeční, ľudia, ktorí si vážia odkaz našich slovenských predkov a snažia sa ho odovzdávať nastupujúcim pokoleniam…

Takých ľudí som stretal v sobotu 28. januára v Dome osvety v Rimavskej Sobote, kde si gemersko-malohontskí včelári, drotári, čipkárky, poskytovatelia služieb a iní obdivuhodní ľudia nášho kraja slávnostne prevzali certifikáty regionálnej značky Gemer – Malohont, ktorou môžu svoje výrobky a služby oficiálne označovať. Srdečne im blahoželám!

Myslím si, že to najmenej, čo mohli za svoju záslužnú prácu dostať. Pevne verím, že im to pomôže k ďalšiemu rozkvetu ich činnosti a nám zákazníkom to pomôže k lepšiemu pochopeniu dôležitosti podpory miestnych ľudí práce. Podpora takýchto ľudí musí byť ešte intenzívnejšia, aby sa čoraz viac Slovákov a Sloveniek navracalo ku svojim koreňom naprieč celučičkým Slovenskom! To je naša budúcnosť…

Odovzdávanie certifikátov bolo sprevádzané vystúpeniami miestnych folklórnych súborov, fujaristu, heligonkárov a muzikantov, ktorí naživo predviedli svoje nadanie, za čo im ešte raz patrí obrovský potlesk a vďaka.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: 2% z vašej dane pre občianske aktivity SHO. Správne rozhodnutie. Ďakujeme

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds