Pokus o štátny prevrat v Bielorusku nevyšiel. SHO: Financovala ho aj Matovičova vláda!

Od prezidentských volieb v Bielorusku uplynulo už šesť mesiacov a neúspešná kandidátka na tento post Sviatlana Cichanovská dnes pripúšťa, že Západom podporované opozičné hnutie v bieloruskom štáte utrpelo dočasnú porážku.

„Musím to priznať, prišli sme o ulicu,“ povedala Cichanovská v rozhovore pre švajčiarsky denník Le Temps. „Áno, vyzerá to momentálne tak, že sme prehrali,“ uviedla. Informujú médiá.

Reaguje Róbert Švec:

Ja len spresním, že nie momentálne, ale natrvalo. Opäť sa chcem poďakovať statočnému bieloruskému ľudu, za to, že zmaril pokus o štátny prevrat, ktorý bol financovaný aj zo slovenského štátneho rozpočtu, pretože Matovičova vláda financovala agentov Bruselu dočasne pôsobiacich v Bielorusku sumou 700-tisíc eur TU.

Zároveň opäť ďakujem bieloruským bezpečnostným zložkám, že nekompromisne pokus o prevrat zlikvidovali a postupne vyčistia Bielorusko od nebezpečných živlov, ktoré fyzicky útočili na policajtov, spôsobovali rozsiahle materiálne škody na majetku bieloruského štátu a aj občanov.

Dialóg nie je možno viesť s ľuďmi, ktorých úloha je jasná. Aj násilnou cestou destabilizovať Bielorusko. S takými ľuďmi sa nevyjednáva, takí ľudia sa eliminujú.

A mimochodom! Sumu 700-tisíc eur sme mohli využiť, napríklad, aj na boj s koronavírusom!

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Róbert Švec uznal výsledky prezidentských volieb v Bielorusku. A zablahoželal Lukašenkovi

————————-

Minister zahraničných vecí a podvodník Ivan Korčok pred niekoľkými mesiacmi tvrdil, že pokus o štátny prevrat v Bielorusku nie je financovaný zo zahraničia a pritom práve on presadil, aby Matovičova vláda zo slovenského štátneho rozpočtu vyčlenila 700-tisíc eur na podporu násilností v Bielorusku. Zdroj obrázku: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds