Maďarsko sa v týchto dňoch dohodlo s Poľskom a Estónskom o zriadení mechanizmu včasnej výstrahy proti Globálnemu paktu OSN o migrácii, ktorý týmto krajinám umožní, aby včas a koordinovane zasiahli proti každému migráciu presadzujúcemu návrhu. A je jedno či bude daný návrh z dielne OSN alebo EÚ.
Maďarsko tak učinilo po tom, čo sa opäť nechalo v týchto dňoch počuť, že OSN chce z paktu o migrácii urobiť všeobecne záväzný dokument, ktorý budú musieť rešpektovať všetky jej členské krajiny. Snahy o legalizáciu nelegálnej migrácie a import ďalších migrantov do Európy totiž stále pretrvávajú a Maďari si to veľmi dobre uvedomujú.
Ja sa však pýtam, kde je Slovensko? Prečo sa doposiaľ k takémuto niečomu nepripojilo? Či naši politici opäť len tíško vyčkávajú, aby náhodou pred bruselskými byrokratmi neboli vykreslení v zlom svetle a až po prípadnej masívnej kritike okolitých štátov a vlastného obyvateľstva sa pripoja aj k niečomu normálnemu? Lebo tak tomu doposiaľ bolo vždy a pri takmer všetkých dôležitých témach. Je však smutné, že opäť nie je náš hlas počuť. A to ani len tíško, nieto ešte nejako hlasnejšie.
Autor: Martin Bago
—————————
Prečítajte si tiež: Kiska: Mali by sme prijať zopár tisíc utečencov …
—————————
Zo stanoviska Slovenského Hnutia Obrody vyberáme:
V rokoch 2015 a 2016 sa naše hnutie aktívne podieľalo na organizovaní protestov proti povinným kvótam na prerozdeľovanie ilegálnych migrantov medzi členské štáty EÚ, ktoré nám chceli nanútiť byrokrati v Bruseli spolu s ich slovenskými prisluhovačmi. Reportáže z protestov si môžete pozrieť TU, TU, TU a TU.
Sme presvedčení, že budúcnosť našej vlasti nemožno stavať na postupnom odovzdávaní suverenity do rúk akéhokoľvek nadnárodného zoskupenia, ale na spolupráci s ostatnými európskymi národmi a štátmi na princípe rovného s rovným.
Odmietame všetky formy centralizácie Európskej únie a odovzdávanie národných kompetencií Bruselu.
Odmietame povinné kvóty na prerozdelenie vojnových utečencov, ako aj ilegálnych a ekonomických imigrantov. Slovensko si musí zachovať suverenitu pri rozhodovaní o azylovej politike.
Ak hovoríme o solidarite, v prvom rade by sa mala EÚ snažiť o to, aby sme sa s platmi a dôchodkami aspoň priblížili úrovni západných krajín.