Odkaz z Bruselu: Kvóty pre migrantov sú opäť v hre. Náš odkaz do Bruselu: Zabudnite!

Kvóty pre ilegálnych migrantov sú opäť na stole, no už nie v podobe, v akej s nimi v roku 2015 prišla EÚ a viaceré liberálne vlády štátov západnej Európy, ale v podobe skrytej, no o to nebezpečnejšej.

Po pondelkovom stretnutí európskych ministrov v Paríži sa totiž 14 členských štátov EÚ predbežne dohodlo na prerozdeľovaní migrantov zachránených v Stredozemnom mori, resp. prevezených námornými taxíkmi z líbyjských brehov do Talianska. Okrem Francúzska a Nemecka malo so súčasnou podobou dohody súhlasiť napr. aj Fínsko, Luxembursko, Portugalsko, Litva, Írsko či dokonca Chorvátsko. Celý mechanizmus má fungovať tak, že dané členské štáty súhlasiace s týmto francúzsko-nemeckým dokumentom sa zaručia, že si čo najrýchlejšie podľa určitého kľúča prerozdelia migrantov medzi seba výmenou za to, že Taliansko a Malta otvoria migrantom svoje prístavy.

Aj keď o tomto návrhu sa definitívne rozhodne v septembri na Malte, jeho cieľom je podľa predkladateľov dosiahnuť dohodu 12 až 15 členských štátov o postupe, ktorý by zaisťoval väčšiu efektivitu a ľudskosť voči migrantom zachráneným v Stredozemnom mori. Ako sa na margo daného dokumentu vyjadril nemecký minister zahraničia Heiko Maas: „Naťahovanie sa o záchranných operáciách v Stredozemnom mori musí konečne skončiť.“ Na to takmer okamžite zareagoval taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý sa schôdzky nezúčastnil a povedal, že Taliansko nebude prijímať príkazy od Francúzska. Doslova uviedol: „Schôdzka v Paríži bola chybou vo forme aj obsahu. Taliansko nebude prijímať žiadne ďalšie príkazy. Pokiaľ chce prezident Macron diskutovať o migrantoch, nech príde do Ríma.“

Buď sa byrokrati v Bruseli spamätajú, alebo pôjdeme našou cestou – slovenskou.

Viaceré, najmä západné členské štáty EÚ sa teda snažia v rámci únie opäť presadiť mechanizmus kvót, aj keď už nie v podobe, v akej s nimi v roku 2015 prišla EÚ a viaceré západné vlády, ale v podobe skrytej, no o to nebezpečnejšej. Ak by totiž Taliansko s Maltou na danú nemecko-francúzsku dohodu pristúpili a otvorili svoje prístavy lodiam mimovládok plným migrantov, bol by to ďalší signál pre africké a blízkovýchodné obyvateľstvo, že únia je opäť plne otvorená migrácii a znamenalo by to naštartovanie ďalších obrích migračných vĺn, ktoré by zaplavili Európu miliónmi ďalších migrantov.

A tak by táto 14 členná tzv. „aliancia ochotných“, kvôli preplnenosti migračných táborov na svojom území následne opätovne začala tlačiť na prerozdelenie migrantov v rámci ďalších európskych krajín! Okrem toho, keďže máme Schengen, ilegálni migranti budú postupne voľne putovať medzi krajinami únie, čo je rovnako nebezpečné. Stačí sa pozrieť len na nedávny prípad znásilneného neplnoletého českého dievčaťa, ktoré prepadol a znásilnil migrant z Nemecka.

Je zaujímavé sledovať, ako sa na jednej strane snažia USA pod vedením Trumpa zabrániť migrácii a zbavovať sa nelegálnych migrantov čo najrýchlejším možným spôsobom, kvôli čomu aj americká vláda zavádza nový proces rýchlych deportácií, ktorý obíde imigračné súdy a na základe ktorého budú môcť úrady ihneď deportovať všetkých migrantov bez papierov, ktorí nebudú môcť dokázať, že žijú v krajine nepretržite viac než dva roky a na strane druhej sa EÚ vo veľkom snaží na svoje územie naimportovať čo najviac nelegálnych migrantov a islamizovať a multikulturalizovať tak celé svoje územie a spoločenstvo. Rozdiel medzi EÚ pod vedením liberálov a USA pod vedením Trumpa je teda markantný a jasne to celé ilustruje, kto EÚ vlastne vládne – fanatickí, zliberalizovaní multi-kulti eurofederalisti snažiaci sa neustále o rozklad súčasnej podoby Európy.

A tento trend nezastavili bohužiaľ ani voľby do Európskeho parlamentu, ktoré tak učiniť ani nemohli, pretože voľby do europarlamentu nikdy systémovú zmenu neprinesú, keďže únia ovládajú elitné liberálne kruhy, ktoré od začiatku ovládajú Európsku komisiu a Európsku centrálnu banku, čo sú rozhodujúce orgány EÚ.

Autor: Martin Bago

—————————————————————————————–

Zo stanoviska Slovenského Hnutia Obrody vyberáme:

V rokoch 2015 a 2016 sa naše hnutie aktívne podieľalo na organizovaní protestov proti povinným kvótam na prerozdeľovanie ilegálnych migrantov medzi členské štáty EÚ, ktoré nám chceli nanútiť byrokrati v Bruseli spolu s ich slovenskými prisluhovačmi. Reportáže z protestov si môžete pozrieť TU, TU, TU a TU.

Sme presvedčení, že budúcnosť našej vlasti nemožno stavať na postupnom odovzdávaní suverenity do rúk akéhokoľvek nadnárodného zoskupenia, ale na spolupráci s ostatnými európskymi národmi a štátmi na princípe rovného s rovným.

Odmietame všetky formy centralizácie Európskej únie a odovzdávanie národných kompetencií Bruselu.

Odmietame povinné kvóty na prerozdelenie vojnových utečencov, ako aj ilegálnych a ekonomických imigrantov. Slovensko si musí zachovať suverenitu pri rozhodovaní o azylovej politike.

Ak hovoríme o solidarite, v prvom rade by sa mala EÚ snažiť o to, aby sme sa s platmi a dôchodkami aspoň priblížili úrovni západných krajín.

—————————————————————————————–

Takmer 10-tisíc Slovákov v hlavnom meste našej vlasti odmietlo verejne a nahlas v roku 2015 povinné kvóty pre ilegálnych migrantov. Aj pod vlajkami Slovenského Hnutia Obrody.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds