Liberáli opäť ukázali svoju pravú tvár: Rodinkárstvo a arogancia moci u Lunterovcov

Najnovšie sa proti Lunterovcom postavil poslanec Banskobystrického samosprávneho kraja a zástupca primátora Žiaru nad Hronom Ladislav Kukolík, ktorý sa rozhodol opustiť klub nezávislých poslancov podporujúcich súčasného predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Jána Luntera. Ten ešte pred voľbami do samosprávnych krajov verejne presviedčal voličov, aby odmietli bývalého predsedu kraja a na jeho miesto si radšej zvolili Luntera.

Kukolík svoj dôvod na vystúpenie z klubu nezávislých poslancov podporujúcich Luntera popísal nasledovne: „Už na našom prvom stretnutí v Hriňovej sme boli viacerí prekvapení ambíciou Ondreja Luntera stať sa podpredsedom kraja. Vtedy sme to zmietli zo stola ako neprijateľnú záležitosť. Ale po roku túto tému znovu otvoril sám. Najbizarnejšie na tomto prípade je to, že Ondrej Lunter sa na pozíciu podpredsedu nominoval sám a po získaní dostatočnej podpory v zastupiteľstve ho už len formálne nominoval náš klub. A vrcholom jeho arogancie bolo, že hlavným dôvodom jeho autonominácie bolo odôvodnenie, že ho už predsa jeho otec nemôže financovať a živiť z rodinnej firmy! Počuli sme to všetci na vlastné uši na zasadnutí poslaneckého klubu. Áno, Ondrej Lunter je legitímne zvoleným podpredsedom BBSK a toto rozhodnutie rešpektujem, ale morálne etická rovina zostáva na hlave tak Ondreja Luntera, ale aj predsedu BBSK.“

A vrcholom arogancie Ondreja Luntera bolo, že hlavným dôvodom jeho autonominácie bolo odôvodnenie, že ho už predsa jeho otec nemôže financovať a živiť z rodinnej firmy! Počuli sme to všetci na vlastné uši na zasadnutí poslaneckého klubu.

Myslím, že to hovorí samo za seba. Ondrej Lunter sa novým podpredsedom BBSK stal v apríli a za túto funkciu mu prináleží mesačná odmena vo výške 75 % z platu jeho otca. Jeho otec, predseda kraja Ján Lunter, sa ale práve o toto snažil už od samého začiatku, t. j. od svojho zvolenia na post predsedu BBSK. Už 5. novembra 2017 Ján Lunter pre Denník N prehlásil, citujem: „Určite chcem, aby bol (Ondrej) pri mne. Má na to vzdelanie aj drive. Môže byť podpredseda, ale na to treba politickú vôľu celého zastupiteľstva.“ Krátko pred tým na margo kritiky toho, že chce za poradcu svojho syna, t. j. na margo podozrení z rodinkárstva, predseda kraja Lunter povedal ešte jednu pamätnú vetu, citujem: „Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté.“

———————–

Prečítajte si tiež: Keď vládnu liberáli: Vallo dohodil kamarátovi zákazku za 90-tisíc eur

———————–

Zaujímavé na tomto všetkom však je, že toto rodinkárstvo dnes stále nikomu nevadí. Keď niečo podobné urobil bývalý predseda kraja, hlavný mediálny prúd chrlil články s obvineniami z rodinkárstva takmer každých 5 minút, no keď to isté urobí súčasný liberálny predseda Lunter, nikomu to odrazu nevadí. A ten sa tým dokonca ešte aj dlho verejne prezentuje. Lunterovcov si dokonca v tomto nedávno zastal aj „odborník na extrémizmus“ Radovan Bránik, ktorý na margo Lunterovho rodinkárstva vyjadril priam šokujúco: „Nevidím to negatívne, pretože syn môže viesť a otec reprezentovať. Nie je to rodinkárstvo, vystupoval od začiatku vedľa neho, spolu sú tandem.“

Tak syn môže viesť a otec reprezentovať? To kde akože žijeme? Predseda kraja má byť v prvom rade schopný viesť kraj sám a dôležité veci zase prijíma zastupiteľstvo. A čo keď vystupoval od začiatku vedľa neho? To akože každý, kto bude od začiatku vystupovať po boku budúce premiéra má byť automaticky vyhlásený za podpredsedu vlády? O čom to tu vlastne títo pseudoodborníci točia? A kde sú teraz liberálne médiá? Nič iné ako masívne rodinkárstvo a arogancia moci to ale od začiatku nie je. A každým dňom sa to stále viac potvrdzuje. Najnovšie priamo z úst človeka, ktorý Lunterovcov ešte pár mesiacov dozadu podporoval. Aj takto teda vyzerá tá slušnosť a transparentnosť liberálov.  

Autor: Martin Bago

Lunterovcov podporoval a podporuje aj daňový podvodník a údajný člen pozemkovej mafie Andrej Kiska.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds