Róbert Švec k 17. novembru a štandardným politikom: Skutočne vám ide o Slovensko?

Dámy a páni. Blíži sa výročie 17. novembra 1989. Za najväčší výdobytok Nežnej revolúcie považujem obnovenie slovenskej štátnosti, vznik súčasnej druhej Slovenskej republiky. Ale naša štátnosť je dnes ohrozená vládou Igora Matoviča.

Ohrozená je nielen štátnosť vo svojej podstate, ale aj demokracia a sloboda. Ústava SR pamätá na takúto možnosť, a dovoľuje nám postaviť sa na odpor proti každému, kto šliape po demokratických hodnotách a ohrozuje slobodu. A preto je našou povinnosťou nebyť ticho a nahlas – verejne prezentovať náš nenásilný odpor proti Matovičovej vláde.

Slovenské Hnutie Obrody pod mojím vedením tak koná. Hneď na začiatku vlády Igora Matoviča sme vyhlásili, že nedáme tejto vláde ani hodinu, nieto ešte 100 dní a pôjdeme po nej ako po údenom. A to čo sme sľúbili, aj plníme. A nevidí to iba slepý alebo dobre zaplatený.

Od 28. mája TU sme s vami na námestiach a uliciach slovenských miest. Nie náruživo, nenávistne, ale uvážlivo, normálne a zodpovedne. Najbližšie sa stretneme v Trnave TU, na ďalšej sviečkovej manifestácii, na ktorú touto cestou pozývam všetkých parlamentných opozičných štandardných politikov a „revolucionárov“, ktorí konečne pochopili, že nestačí iba nahadzovať videá na sociálne siete, ale treba vyjsť do ulíc. Plánujú tak urobiť 17. novembra v Bratislave. Konečne! Ale ešte predtým, páni parlamentní opoziční politici, dokážte celému Slovensku, že vám nejde o vytĺkanie politického kapitálu zo 17. novembra a príďte podporiť občianskych aktivistov do Trnavy. My tam budeme.

Tak ako sme boli v Martine TU, Poprade TU, Topoľčanoch TU, Dolnom Kubíne TU, Rimavskej Sobote TU, Trenčíne TU… A verím, že prídete aj vy.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

——————————

Prečítajte si tiež: Video. Matovičova vláda segreguje Slovákov! Z dôchodcov urobila občanov tretej kategórie

——————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds