Tvrdá rana pre Greténizmus. Stav klimatickej núdze? Nezmysel. Tvrdí 500 vedcov

Päťsto vedcov a odborníkov na klímu a súvisiace oblasti z celého sveta adresovalo v posledných dňoch generálnemu tajomníkovi OSN a globalistovi Antóniovi Guterresovi list s priloženou Európskou klimatickou deklaráciou, v ktorom tvrdia, že žiadny stav klimatickej núdze neexistuje a žiadajú v tejto oblasti férovú diskusiu a rešpektovanie vedy a ani len politikárčenie! Informujú médiá.

Ako doslova píšu: „Modely všeobecnej cirkulácie klímy, na ktorých je v súčasnosti založená medzinárodná politika, neslúžia svojmu účelu. Preto je kruté a zároveň nerozvážne obhajovať vyhadzovanie biliónov dolárov na základe výsledkov takýchto nevyvinutých modelov. Súčasné klimatické politiky nezmyselne a tvrdo podkopávajú ekonomický systém, riskujú životy ľudí v krajinách bez prístupu k cenovo dostupnej a spoľahlivej elektrickej energii. Vyzývame vás, aby ste sa riadili klimatickou politikou založenou na spoľahlivej vede, reálnej ekonómii a skutočnom záujme o tých, ktorým škodia nákladné, ale nie nevyhnutné pokusy o zmierňovanie zmien klímy. Žiadame vás o zaradenie tejto deklarácie do programu najbližšieho zasadania v New Yorku. Zároveň vás pozývame spoluorganizovať konštruktívne stretnutie svetových vedcov z oboch strán klimatickej diskusie začiatkom roku 2020. Takéto stretnutie by bolo v súlade s historicky potvrdenými princípmi solídnej vedy a prirodzenej spravodlivosti plného a spravodlivého vypočutia oboch strán.”

————————

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Možno kúpim falošnej ekoaktivistke Čaputovej kolobežku

————————

Päťsto vedcov v deklarácii ďalej píše napríklad aj toto: „Svet sa otepľuje tempom o polovicu menším než sa pôvodne predpokladalo. A o menej ako polovicu nižším tempom aké sa predpokladá pri nerovnováhe antropogénnej sily a vyžarovania. Napovedá nám to, že ani zďaleka ešte nerozumieme klimatickej zmene. Klimatické modely sa vyznačujú mnohými slabinami a ako politickým nástrojom im nemožno ani trochu veriť. Ba čo viac, veľmi pravdepodobne zveličujú vplyv skleníkových plynov ako je CO2. Okrem toho prehliadajú skutočnosť, že obohacovanie atmosféry o oxid uhličitý je prospešné. Oxid uhličitý nie je znečisťujúca látka. Je to nenahraditeľný prvok všetkého živého na Zemi. Fotosyntéza je požehnaním. Vyšší obsah CO2 prospieva prírode, Zem sa stáva zelenšou. Rast množstva CO2 vo vzduchu podporuje pribúdanie rastlinnej biomasy na celom svete. Zvyšovaním úrody plodín prospieva tiež poľnohospodárstvu. Neexistuje ani štatistické potvrdenie, že globálne otepľovanie zvyšuje intenzitu alebo frekvenciu hurikánov, záplav, mimoriadnych súch a podobných prírodných katastrof. Opatrenia na znižovanie CO2 sú škodlivé a zároveň drahé.“

Deklarácia 500 odborníkov na klímu z celého sveta tak len potvrdzuje to, čo tvrdím stále, t. j. že celý súčasný ekoalarmizmus nemá s ochranou klímy absolútne nič spoločné, žiadny stav klimatickej núdze neexistuje a všetko je to len obyčajný výmysel vysokých liberálnych kruhov, ktorého hlavným cieľom je zmanipulovať masy a následne čo najviac obmedziť nielen osobnú slobodu a voľbu ľudí a ekonomickú prosperitu štátov, ale aj opodstatniť svoje ďalšie kroky ako obmedzovanie niektorých pre súčasnú prosperitu dôležitých technológií a najmä zavádzanie nových daní (uhlíkova daň, letecká daň …)! Ide teda len o moc, peniaze a biznis!

Po tomto ma však zaujíma ešte jedna vec: Ako budú teraz argumentovať naši liberálni pomätenci, ktorí nedávno taktiež žiadali vyhlásiť na Slovensku stav klimatickej núdze? A ten majú dokonca aj vo svojom volebnom programe. Povedia teraz, že tých 500 podpísaných odborníkov na klímu z celého sveta nemá pravdu? Že len oni jediní rozumejú klíme najlepšie? Myslím, že je očividné, o čo tu naozaj ide, kto ku komu patrí a o čo sa v skutočnosti snaží.

Autor: Martin Bago

————————

Prečítajte si tiež: Video. Politická pedofília s chorým dievčaťom. To sa už všetci zbláznili?

————————

Súčasný ekoalarmizmus nemá s ochranou klímy absolútne nič spoločné, žiadny stav klimatickej núdze neexistuje a všetko je to len obyčajný výmysel liberálnych kruhov, ktorého hlavným cieľom je zmanipulovať masy a následne čo najviac obmedziť nielen osobnú slobodu a voľbu ľudí, ale aj ekonomickú prosperitu štátov. Zdroj fotky: Internet

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds