Video. Krajniak nechce dopriať ľuďom normálnu plácu. SHO: Ale na hlúposti peniaze majú

Mesiace trvajúce spory medzi odborármi a zamestnávateľmi pre výšku minimálnej mzdy sa zrejme neskončia kompromisom . Na pondelkové stretnutie tripartity prišiel minister práce Milan Krajniak s novým, v poradí už tretím, návrhom. Ten jej výšku stanovil na 623 eur, teda na 57 percent priemernej mzdy v minulom roku. Nespokojní odborári opustili rokovanie. Informujú médiá.

Na krízu v tripartite reaguje Róbert Švec:

Počas pondelkovej diskusie o výške minimálnej mzdy ma zaujalo konštatovanie ministra Krajniaka, že odborári si nevšimli, že prežívame koronakrízu, najhoršiu ekonomickú krízu od konca druhej svetovej vojny. Povedal to naživo v Správach RTVS o 19:00 hod. na margo toho, že odborári opustili rokovanie tripartity, lebo minister odmietol podporiť zvýšenie minimálnej mzdy podľa automatu schváleného predchádzajúcou vládou na 656 eur a jej výšku stanovil na 623 eur. Pán minister. Môžem vás uistiť, že väčšina Slovákov si všimla, že tu máme krízu a veľkej časti Slovákov sa dotkla veľmi nekompromisne, pokiaľ ide o sociálne a ekonomické zázemie, ale o to poburujúcejšie je to, že svoju neochotu dať ľuďom práce poriadnu plácu zakrývate koronakrízou, počas ktorej vaši kolegovia vo vláde rozhadzujú peniaze na hlúposti a nepotrebné veci.

————————-

Prečítajte si tiež: Video. Sociálny netvor Matovič: 13. dôchodok? Asi nie. Podpora umelcom? Tak určite

————————-

Tak napríklad. Remišová chce rozdeliť milión eur pochybným mimovládkam, Matovič chce vydávať vládne noviny, ministerka kultúry chce sumou 11 miliónov eur podporiť treťotriednych umelcov, Naď nejakú tú miliardu vynaloží na americké stíhačky a ešte k tomu prihodí cca 50 miliónov na nákup americkej vojenskej techniky a vláda, ktorej ste súčasťou, pán Krajniak, veľkodušne odpustí bankám, ako taký bonus, bankový odvod – ďalšie stámilióny fuč. A to som ešte nevymenoval všetky alogické rozhodnutia vás a vašich komplicov vo vláde.

Takže, pán Krajniak. Ak si to všetko spočítate, tak zistíte, že by bolo dosť peňazí aj na poriadnu minimálnu mzdu, aj na poriadne 13. dôchodky a aj by nám peniaze zvýšili na podporu mladých rodín, živnostníkov, podnikateľov… Ale to by vo vláde museli sedieť ľudia, ktorým záleží na Slovákoch v prvom rade. A nie vy a vám podobní.

————————-

Z nášho volebného programu vyberáme:

Budeme presadzovať zavedenie digitálnej dane. Nadnárodné firmy, ktoré vytvárajú na území Slovenskej republiky zisk budú musieť platiť dane na Slovensku, nie v krajine s najmenším daňovým zaťažením.

Zrušíme daňové zaťaženie zamestnancom s minimálnou mzdou. Úplne oslobodíme minimálnu mzdu od dane, aby pracujúcim ostalo čo najviac peňazí v peňaženke.

————————-

Prečítajte si tiež: Video. Kollár k 13. dôchodkom: Peniaze nemáme. SHO: Ale pre americké zbrojovky máte

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds