Mladí herci by sa mali inšpirovať životom a hodnotami Štefana Kvietika

V týchto dňoch sa Štefan Kvietik dožíva krásneho veku. Pri tejto príležitosti si ľudia zaspomínajú na jeho herecké výkony vo filmoch a divadelných hrách zapísaných zlatým písmom do slovenskej kinematografie.

Ale ja na pánovi Kvietikovi obdivujem nielen jeho profesionálnu kariéru, ale aj jeho osobný život. Ako sám povedal: „Zaplať Pán Boh, nepatrím medzi celebrity.“ A toto je vlastnosť, ktorú mu môže závidieť veľa novodobých hercov.

Vždy, keď počujem meno Štefan Kvietik, spomeniem si na Tisícročnú včelu, Červené víno, či iné kultové filmy v ktorých účinkoval, bez toho, aby ma vyrušila spomienka na nejakú otravnú reklamu či spoločenský prešľap, ako to stále častejšie býva s nastupujúcou generáciou hercov. A to sa dá dosiahnuť iba príkladným, dôstojným životom.

Preto považujem aj osobný život Štefana Kvietika za veľký prínos pre spoločnosť a dúfam, že inšpiruje ešte veľa umelcov.

Ďakujem, pán Kvietik.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

Pán Kvietik, ďakujeme Vám za Vaše majstrovstvo a prínos pre slovenskú kultúru. Pre nás ste už dnes legendou.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds