ROZHOVOR. Róbert Švec: Do politiky prinášame zdravý rozum a proslovenské postoje

Dámy a páni. Pre blížiacimi sa parlamentnými voľbami poskytol Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody rozhovor magazínu KĽÚČ OD… Rozhovor vám prinášame v plnom znení.

Čo je najväčším ťahákom (lákadlom) vášho programu? (Môžete vymenovať jeden, alebo aj viac).

Náš volebný program nevznikal za zatvorenými dverami vo falošných odborných skupinách, ktorých členmi boli údajní analytici. Náš program, Alternatíva pre Slovensko, vychádza z podnetov priamo od ľudí v teréne, z našich obcí a miest, každodenného života, úprimnej snahy zmeniť smerovanie našej vlasti a hlavne, zo zdravého sedliackeho rozumu. A je to aj vidieť v rozsahu a aj obsahu nášho programu. Jasne formulované stanoviská a k veci. Bez zbytočného balastu. Za pravdu mi dá určite každý, kto si nájde pár minút čas a prečíta si náš volebný program. Ponúkame priame riešenia pre:

Kolabujúce zdravotníctvo – žiadne podnikanie s povinnými zdravotnými odvodmi Slovákov, pretože nám „vďaka takémuto podnikaniu“ každý rok odchádzajú milióny a milióny eur slovenských daňových poplatníkov do zahraničia, ktoré potom v našom zdravotníctve chýbajú.

Pre zle fungujúce školstvo – presadíme, aby bolo školstvo opäť plne v rukách štátu, vrátane zriaďovateľských kompetencií.

Pre podporu slovenských živnostníkov a podnikateľov – žiadne daňové prázdniny a miliónové dotácie pre zahraničné firmy, v prvom rade podporíme našich podnikateľov. Znížime dane a odvody pre slovenských živnostníkov a podnikateľov.

Pre pracovníkov, ktorí pracujú za minimálnu mzdu. Minimálnu mzdu úplne oslobodíme od daní. Tým pádom zostane ľuďom viac peňazí v peňaženkách.

Podporíme mladé rodiny, aby sa tým rodinám, ktorú sú zodpovedné a vytvárajú hodnoty, oplatilo mať veľa detí a rodiny, ktoré si z plodenia detí urobili živnosť, už raz a navždy pochopili, že tadiaľ cesta nevedie a musia sa zapojiť do pracovné procesu.

Našim dôchodcom, ktorí celý život pracovali a vytvárali hodnoty zabezpečíme normálny život – minimálny dôchodok jednorázovo zvýšime o 100 eur a naviažem naň ostatné dôchodky.

Žiadne kompromisy v otázke zločineckých agend LGBTI a multi-kulti.

A ponúkame aj jasné stanoviská v bezpečnostnej a zahraničnej politike. 

————————

Prečítajte si tiež: Orbán: Storočnicu Trianonu si pripomenieme. Švec: My ju oslávime. A budúcnosť? Tá je v silnej V4

————————

Na čo ste najviac hrdí z opatrení, ktoré ste pre Slovensko presadili v minulosti. (Môžete vymenovať jeden, alebo aj viac).

Slovenské Hnutie Obrody je na politickej scéne od 15. mája 2019, takže ešte sme nemali príležitosť realizovať náš program a dlhodobé vízie. Ale hrdý som na to, že od roku 2004, ako občianski aktivisti pod značkou Slovenské Hnutie Obrody sme dokázali, že vlastenectvo môže mať a aj musí byť normálnu formu a aj obsah. Hrdý som na naše projekty sociálnej pomoci – projekt Staráme sa, ekologický projekt – projekt Nebuď sviňa, na našu vydavateľskú činnosť – vydávame už niekoľko rokov dvojmesačník Právo Národa a tiež na veľa ďalších aktivít pre Slovákov a Slovensko.

Akú novinku do predvolebnej kampane ste priniesli? Oslovujete voličov nejakou novou formou? Ak nie, ako najmä voličov oslovujete?

Naša kampaň je zameraná na kontaktnú formu. Nejdeme cestou bilbordov a podobne. Diskutujeme s ľuďmi v regiónoch a snažíme sa odpovedať priamo a vecne na každú otázku. A čas ukazuje, že je to správny postup.

Čo robíte pre oslovenie voličov, ktorí voliť už nechodia? Čím ich chcete zmobilizovať?

Na Slovensku dnes pôsobia dva extrémy. Liberálny a zelený. Slovenské Hnutie Obrody je normálne vlastenecké hnutie, pre ktoré bolo, je a bude Slovensko vždy na prvom mieste. Odmietame akúkoľvek formu extrému, chceme byť rozumnou a zodpovednou alternatívou pre normálnych slovenských voličov. A tou alternatívou aj sme. A ľudia si to už začínajú uvedomovať. Čo ma veľmi teší.

Stretávate sa určite počas kampane s množstvom nahnevaných voličov. Zapisujete si niekam všetky ich postrehy a pretavíte ich v budúcnosti do navrhovaných riešení?

Ako som už spomínal, naša kampaň je kontaktnou kampaňou, takže aktívne počúvame názory ľudí a takmer celý náš volebný program je zostavený na základe podnetov od ľudí v slovenských regiónoch.

————————

Prečítajte si tiež: Švec k udalostiam vo Važci a Richnave: Hyenizmus zostane hyenizmom. Či je zelený alebo liberálny

————————

Čo hovoríte na trend súčasnej bulvarizácie politiky, keď strany predkladajú voličom často len pár hesiel, max. 3 – 4 slová na billbord, vedomí si toho, že voliči sú znechutení a nič siahodlhé sa im čítať nechce?

To, čo sa odohráva na slovenskej politickej poslednú dobu považujem za suterén nielen politiky, ale aj ľudskosti. Osočovania, slovník hodný putiky v Hornej Dolnej, ale aj vzájomné osobné útoky štandardných politikov sú na dennom poriadku. Pomaly už nikto nechce s ním spolupracovať a o tom, kto zostaví novú slovenskú vládu, lepšie povedané, kto ju nezostaví, sa dozvedáme už dnes z médií. Zdá sa, ako keby názor voličov, ktorí majú rozdať karty 29. februára, nikoho zo štandardných politikov a médií ani nezaujímal.

Predvolebná kampaň nie je, žiaľ, hodnotový zápas o tom, kto chce čo urobiť pre našu vlasť, ale zmenila sa na bitkársky ring, kde je všetko dovolené, tolerované a dokonca aj žiadané. A to aj podpásové údery a „kopance do rozkroku.“ A čím sú silnejšie, tým sú žiadanejšie. Je smutné sledovať, kam sa prepadla nielen politika, ale aj nastavenie slovenskej spoločnosti. Negativizmus hrá prím, pozitívne veci a aktivity sú terčom výsmechu, lebo dnes sa nenosí robiť pozitívnu politiku.

Ale ako sa hovorí: Pravda bude pravdou, aj keď ju bude šíriť iba jeden človek. A pravda je taká, že budúcnosť našej vlasti je v pozitívnej politike, v službe pre našich ľudí a pre náš štát, v úprimnej pomoci slabým a tým, ktorí našu pomoc potrebujú. A takú prítomnosť, ale aj budúcnosť bude aj naďalej presadzovať Slovenské Hnutie Obrody pod mojím vedením.

Pripravujete sa v strane aj na možný scenár patovej situácie, keď po voľbách 29. 2. nikto nedokáže získať väčšinu a budú predčasné voľby?

My sme pripravení na každý možný vývoj udalostí, pretože Slováci v podobe SHO dostávajú nádej voliť podľa srdca, slobodne. Neverte tým, ktorí vám našepkávajú: „Tí z SHO? Nemajú šancu.“ Ak sa vám páči naša história, naše projekty a pozitívna prezentácia našich myšlienok, podporte nás a ja vám už dnes môžem sľúbiť, že sa nikdy nezmeníme a o SHO sa budete môcť vždy oprieť.

Keď už je v slovenskej spoločnosti toľko zla a negativizmu, niekto už konečne musí zapáliť v srdciach ľudí sviečku dobra, lásky a poznania. A my ju, spoločne s vami, priatelia, zapálime. Inak budeme aj naďalej spoločne zažívať každodennú šaškáreň štandardných politikov. Lebo… menšie zlo. Ale slobodné rozhodnutie je len a len na vás, Slovenky a Slováci.

—————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Poslaním SHO je slúžiť Slovákom, nášmu štátu a vlasti. A šíriť pozitívne vlastenectvo

—————————-

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds